Jag ska skriva mer om detta. Just nu kan jag bara säga att jag har satt en väldigt liten peng i detta bolag på ren spekulation.
Har just köpt Metro Int SDB A
01 Thursday Apr 2010
Posted Börsen
in01 Thursday Apr 2010
Posted Börsen
inJag ska skriva mer om detta. Just nu kan jag bara säga att jag har satt en väldigt liten peng i detta bolag på ren spekulation.
Lou Mannheim said:
Hoppas att den är väldigt liten! Fundamenta i detta företag är, tja, vad ska man säga? Tveksam?
Pilsnernils said:
Tjena Lou, Jodå, det är en mycket liten post jag köpt. Eftersom jag tog hem en hel del pengar från mina warrantaffärer tänkte jag att jag kunde chansa lite på något som det har skrivits mycket om på sistone. Jag vet själv bara att annonsmarknaden ser ut att vända. Om det räcker för att fundamentalt vända bolaget har jag ingen aning om. Går aktien upp efter rapporten säljer jag nog av direkt, om det inte kommer fram en massa nyheter som verkar bra kring bolaget. Vad jag förstår har man i alla fall genomfört en hel del strukturförändringar på sistone.